ایران تلاش دارد برای طالبان در فراه مراکز آموزشی بسازد

comments 0

0 Views

هندوکش – فراه: مسئولان محلی در فراه می گویند که ایران در تلاش است تا در کنار سلاح و دیگر تجهیزات برای گروه طالبان مراکز آموزشی نیز اعمار کند.
مسئولان محلی و یک تعداد از اعضای شورای ولایتی به رسانه ها گفته اند که ایران در کنار دادن مشورت، تجهیزات و سلاح های روسی برای طالبان در تلاش آن است که در ولسوالی سرحدی پشت کوه برای این گروه مراکز مستحکم آموزشی و پناهگاه اعمار کند تا در تخریب بند آبگردان بخش آباد از آن استفاده نماید.
ناصر مهری سخنگوی والی فراه با تائید این خبر می گوید، ایران با طالبان تماس دوامدار دارد و آنها می خواهند که یکجا با طالبان در مقابل حکومت فعالیت های تخریبی انجام دهند.
نامبرده گفت، ایران در پهلوی دادن سلاح ومهمات و مشاوره نظامی ، مردم مناطق مرزی را نیز پول میدهد تا در برابر دولت افغانستان، در کنار طالبان بایستند.
داد الله قانع عضو شورای ولایتی فراه به رسانه ها گفته است ، عناصر وابسته به ایران از طریق ولسوالی های پشت کوه و انار دره که مرز آنها با ایران قابل کنترول نیست داخل فراه میشوند و به طالبان پول ، تجهیزات جنگی و مشاوره نظامی میدهند.
این در حالی است که پیش از این آصف ننگ والی اسبق فراه به صورت مکرر گفته است که مراسم فاتحه کشته شدگان طالبان در شهرک های سرحدی ایران برگذار می گردد.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *