اگر در یک هفته چند بار گوشت سرخ بخوریم با چه مشکلات روبرو میشویم ؟

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت –

مصرف زیاد گوشت سرخ  می تواند عواقب وخیمی به دنبال داشته باشد.

یکی از معروف ترین خطرات مصرف زیاد گوشت سرخ ، ابتلا به سرطان روده بزرگ است که این مسئله درتحقیقات  متعدد، به اثبات رسیده است.

دانشمندان عوامل متعددی را در ایجاد سرطان به دنبال  گوشت سرخ متهم کردند. یکی از این مواد سرطان ‌زا، آمین‌های هتروسیکلیک (HCAs) است که به دنبال کباب کردن یا سرخ کردن گوشت ایجاد می‌شود. البته این ترکیب در صورت پختن مرغ و ماهی در دمای بالا هم ایجاد می‌ شود، بنابراین نمی‌ تواند متهم اصلی باشد.

به غیر از سرطان روده ی بزرگ، به نظر می‌ رسد که مصرف گوشت سرخ خطر ابتلا به سرطان پانقراس  را هم افزایش می‌ دهد. سرطان پانقراس یکی از بدخیم ‌ترین سرطان‌هاست
 گوشت سرخ علاوه بر موارد فوق، خطرات دیگری هم دارد. مثلا گوشت سرخ حاوی اسیدهای چرب اشباع فراوانی است که وجود آنها یک عامل شناخته شده ی بیماری‌های قلبی به شمار می رود.

از سوی دیگر مصرف گوشت سرخ فراوان باعث ابتلا یا تشدید بیماری نقرس می ‌شود. در بیماری نقرس، مقدار اسید اوریک خونبالا می رود و رسوب کریستال‌های اسیداوریک در مفاصل، باعث درد شدید می‌ شود. اسید اوریک در اثر تجزیه پروتئین‌ها ایجاد می ‌شود و می دانید که گوشت سرخ منبع کاملی از پروتئین است.

همچنان مصرف زیاد گوشت سرخ باعث افزایش خطر ابتلا به روماتیسم مفصلی می ‌شود. سرطان غدد لنفاوی، سرطان کیسه ی صفرا ،سرطان پروستات و… هم از جمله بیماری‌هایی هستند که ارتباطی بین آنها و مصرف گوشت  گوشت سرخ دیده شده است.

صحتمندی شما آرزوی ماست

Share this page to Telegram

Comments