اورلاندو بلوم

comments 0

0 Views

اورلاندو جاناتان بلنچرد بلوم بازیگری که شهرتش را مدیون بازی در نقش  لگولاس(شخصیتی خیالی می باشد که جی ار.ار.تالکینگ برای اولین بار در کتاب ارباب حلقه ها به تصویر کشیده شده است) و همینطور بازی در نقش ویل ترنر در مجموعه فلم های دزدان دریایی کارائیب و تروا در نقش پاریس با بازی خوبی که از خود نشان داد توانست به معروفیت زیادی دست پیدا کند.اورلاندو در تاریخ 13/جولای/1977 در کانتربری کنت انگلستان متولد گشت.وی یک خواهر به نام سامانتا دارد که در تاریخ 1975 بدنیا امده است. مادر او سونیا کنستانس جوزفین در هند به دنیا آمده است و مادربزرگش نیز جراح  و پدرش هری متولد آفریقای جنوبی و یک یهودی که شغلش نویسندگی کتاب های رمان بوده است. خانواده اورلاندو در کشورهای از قبیل تازمانیا، استرالیا، ژاپن و هند سکونت داشته اند.

اورلاندو زمانی که 13 سال داشت با واقعیتی تلخ رو به رو شد و متوجه شدکه پدر واقعی او شخصی به نام  کولین استون که یکی از دوستان صمیمی و خیلی نزدیک انها می باشد و از این رو مدتی دچار مشکلاتی روحی و روانی گشت و بسیار افسرده شده بود. کولین استون سرپرستی مدسه زبان کانکورد را برعهده داشت که بعد از مرگ ناپدری اورلاندو (هری) خود را به عنوان سرپرست اورلاندو اعلام نمود. مادر اورلاندو علاقه زیادی به هنر داشت و دوست داشت تا اورلاندو در رشته های هنری به خصوص نمایشنامه نویسی فعالیت داشته باشد و همین نیز شد و او در رشته نمایشنامه نویسی به تحصیل مشغول شد.

اورلاندو بعد از فارغ التحصیلی کار خود را با نمایشنامه نویسی اغاز کرد و همینطور سانحه و قاتلان میدسامر نام مجموعه های تلویزیونی بودن که وی برای اولین بار به نقش افرینی در انها پرداخت.او برای اولین بار در فلم سینمایی وحشی ها در سال 1997 بازی کرد.

اورلاندو در سال 2009 با یک مدل معروف ویکتوریا سیکرت اشنا شد به نام میراندا کر و بعد از مدتی اشنایی این دو با یکدیگر  در سال 2010 ازدواج نمودن،اما این رابطه دوام انچنانی نداشت و سرانجام در سال 2013 این دو از یکدیگر جدا شدن. وی بعد از این رابطه به سراغ خواننده امریکایی یعنی کتی پری رفت که با وجود رابطه عاشقانه بین این دو سرانجام در سال 2017 این رابطه پایان یافت .وی چندی پیش در برنامه جیمز گوردن اعلام نمودن که زندگی بسیار راحتی را دارا می باشد تا جایی که چندی پیش او همراه پسرش فیلم های دزدان کارائیب را تماشا نموده است.

وی در سال 2001 مهم ترین نقش خود را در فلم  ارباب حلقه ها به کارگردانی پیتر جکسون در نقش لگولاس حضور یافت.لگولاس یکی از الف های سیندار از قلمروی سیلوان میرک‌وود و پسر شاه تراندویل است.او در داستان ارباب حلقه ها به عنوان یکی از یاران حلقه به همراه فردو بگینز برای نابودی حلقه به سفر می رود.

سه گانه ارباب حلقه ها برگرفته از کتابی به همین نام به قلم جی.ار.ار.تالکینگ می باشد که توانست در زمان اکرانش با استقبال بی نظیری رو به رو شود.

اورلاندو در سال 2003 همزمان با بازی در قسمت سوم ارباب حلقه ها (بازگشت شاه)،در قسمت اول فلم دزدان دریایی کارائیب:نفرین مروارید سیاه در نقش ویل ترنر حضوری موفق را تجربه نمود.این فلم به کارگردانی گور وربینسکی و با بازی بازیگرانی چون جانی دپ،کیرا نایتلی،جفری راش،جک داونپورت،جاناتان پرایس همراه است وی در سال 2013  همکاری مجددی با کارگردان صاحب سبک و بسیار معروف فلم ارباب حلقه ها پیتر جکسون داشت.

اورلاندو بلوم در سال 2019 و بعد از غیبتی طولانی مدتی که از سینما داشت سرانجام با بازی در نقش رایکِرافت فیلوستریت (فایلو) در سریال carnival row توانست نام خود را بر سر زبانها بیندازد.

Share this page to Telegram

Comments