انتقاد حکومت افغانستان از نحوه پذیرایی طالبان در ایران

comments 0

0 Views

هندوکش –کابل : ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان در واکنش به سفر هیأت طالبان به تهران و دیدار با مقام‌های وزارت خارجه‌ی ایران گفته است که میزبانی از این گروه خلاف تمام اصول و روابط میان کشورها است.

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان در واکنش به سفر هیأت طالبان به تهران و دیدار با مقام‌های وزارت خارجه‌ی ایران گفته است که میزبانی از این گروه خلاف تمام اصول و روابط میان کشورها است.

صدیقی صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری در یک پیام تویتری نوشته است: «طالبان یک خطر جدی برای امنیت منطقه و جهان است. میزبانی از این گروه خلاف تمام اصول و روابط میان کشورهاست و به‌ویژه برای حکومت افغانستان که همیشه خواهان روابط حسنه با همسایه‌ها می‌باشد.»

آقای صدیقی همچنان تأکید کرده است که روایت طالبان جنگ، خشونت و کشتار مردم است. به گفته‌ی او، این گروه همچنان «افغان‌ها» را می‌کشند و به «افتخار» مسئولیت آن‌را به عهده می‌گیرد.

طالبان‌ هم چنان افغانهارامی‌کشندوبه افتخارمسوولیت آنرامی‌گیرند. روایت طالبان جنگ،خشونت وکشتارمردم است.طالبان یک خطرجدی برای امنیت منطقه وجهان است.میزبانی ازین گروه،خلاف تمام اصول وروابط میان کشورهاست وبه ویژه برای حکومت افغانستان که همیشه خواهان روابط حسنه باهمسایه‌های می‌باشد.

این در حالی است که به دنبال توقف ‌گفت‌وگوهای صلح میان امریکا و گروه طالبان، هیأتی از دفتر سیاسی این گروه در قطر، به ایران سفر کرده است. چندی پیش نیز یک هیأت سه نفری از دفتر سیاسی طالبان در قطر برای مشوره با مقام‌های روسی روی روند صلح افغانستان به مسکو، پایتخت روسیه رفته و با ضمیر کابلوف، نماینده‌ی خاص روسیه در امور افغانستان دیدار کرده بود.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments