امریکا فیصله کرد تا هزینه نظامی سال 2016 را به پاکستان پرداخت ننماید

comments 0

0 Views

هندوکش – امریکا: وزارت دفاع امریکا می گوید کمک هایی که در بخش مصارف نظامی به پاکستان در نظر گرفته شده بود به این کشور پرداخت نخواهد شد.
روزنامه نیویارک تایمز می نویسد، این فیصله را جمیز متیس پس از گفتگو با کنگرس امریکا زمانی اعلام کرد و در آن نشست به این نتیجه رسیدند که پاکستان در مبارزه با شبکه حقانی تلاش نمی کند.
نیویارک تایمز از قول آدام استمپ یکی از سخنگویان وزارت دفاع امریکا نوشته است که، حالا این پول برای پاکستان پرداخته نمیشود زیرا آقای متیس تائید کرده است که پاکستان در مبارزه با تروریستان شبکه حقانی گام های مؤثر بلند نکرده است.
این تصمیم پس از آن به عمل آمد که امریکا خواسته است تا پاکستان بالای تروریستان فشار وارد کند و از حملات تروریستان به خاک افغانستان جلوگیری بعمل آورد.
آقای استمپ افزود:«این فیصله بر استراتژی امریکا در قبال آسیای جنوبی کدام تأثیری ندارد».
این اولین بار نیست که امریکا هزینه نظامی را برای پاکستان متوقف می کند، سال گذشته نیز پنتاگون کمک 300 ملیون دالری خود را به این کشور ملغأ کرده بود.
در جریان چهار سال گذشته روابط امریکا با پاکستان بمنظور عدم صداقت پاکستان در مبارزه با تروریزم به تیرگی گرائید، زیرا این کشور در امر نابودی پایگاه های شبکه حقانی در داخل خاک اش اقدامات لازم و مؤثر را انجام نداده است.
فکور نعیمی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *