الطاف حسین:دولت پاکستان تروریست ها را در خاک خود جا داده و مسئول حملات در کابل است

comments 0

0 Views

هندوکش – پاکستان: الطاف حسین رهبرحزب جنبش قومی پاکستان در یک مصاحبه با روزنامه “پاکستان اکسپرس” گفته است که :«دولت پاکستان در سازماندهی عملیات های تروریستی ، افغانستان نقش بارز دارد و به گروههای تروریستی آزادی داده است تا از خاک این کشور بر ضد منافع افغانستان استفاده کنند».
نامبرده افزود:« صلح افغانستان در چنین شرایطی بدون صداقت و همکاری دولت پاکستان رویایی بیش نیست زیرا در پاکستان تروریست ها از آزادی عمل برخوردار اند و هرگاه از سوی افغانستان به آنها فشار وارد گردد به این کشور پناه می برند».
الطاف حسین می افزاید: «سازمان های تروریستی در پاکستان رسماً از مردم برای جنگ افغانستان اعانه جمع آوری می کنند و در تمام شهرهای بزرگ کشور،لوحه های بزرگی به چشم می خورد که از مردم خواسته می شود تا صدقه، فطریه، زکات و سایر کمک های خود را به دفاتر این گروههای تروریستی بدهند».
رهبر جنبش متحده قومی که اکنون در لندن به سر می برد به صراحت اعلام کرده است که عاملان حمله به کابل در پاکستان آموزش دیده و در همین کشور تجهیز شده اند.
گفتنی است حزب متحد قومی پاکستان که دفتر مرکزی آن در کراچی است از جمع مخالفین سرسخت دولت پاکستان محسوب می شود و همواره دولت این کشور را مورد انتقادات تند قرار داده است.
این در حالی است که از چندین روز به این سو پایتخت و بعضی ولایات کشور شاهد حملات هراس افگنانه خونین بوده است و بر مبنای خبرنامۀ ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان این حملات از سوی طالبان و شبکه حقانی به همکاری تخنیکی و مالی استخبارات پاکستان در این کشور سازماندهی و اجرأ گردیده است.

فروزان سیرت

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *