الجزیره: روس ها طالبان را در کندز رهبری می کنند

comments 0

0 Views

هندوکش: تلویزیون الجزیره در گزارشی از حضور روس ها در صفوف تروریستان مخالف دولت افغانستان در شمال این کشور پرده برداشته است.
در گزارش منتشر شده تلویزیون الجزیره آمده است که در این اواخر مشاورین روسی در صفوف طالبان افزایش یافته و بصورت مستقیم و علنی رهبری و قومانده جنگ را به عهده دارند.
از طرف دیگر یکی از منابع مؤثق به خبرگزاری هندوکش می گوید که حضور روس ها در شمال بیشتر شده است.
این منبع گفته است ، طالبان ادعا دارند که موجودیت روس ها در صفوف شان بخاطر مشوره دادن می باشد، مگر واقعیت این است که روس ها دوشادوش طالبان ایستاده و عملیات ها را بر ضد دولت افغانستان رهبری می کنند.
منبع می گوید:«روس ها زبان پشتو را نمی دانند و بخاطر حل مطلب شان ترجمان دارند، در بهترین موتر ها گشت و گذار میکنند و مجهز ترین وسایط زرهی و مخابراتی در اختیار آنها قرار دارد، با آن هم طالبان تلاش می کنند تا روس ها را در لباس افغانی، لُنگی و پکول پنهان کنند اما پوشانیده نمی توانند».منبع افزود:«روس ها قدم به قدم طالبان را رهبری می کنند حتا در دادن کوردینات منطقه بیشتر از طالبان اقدام می نمایند ، زمانی برای ما می گفتند که این ها چچینی ها اند و ما نیز باور کرده بودیم مگر وقتیکه از نزدیک دیدیم که چهره هایشان با چچینی ها تفاوت دارد و در میان مردم هم خبر آمدن روس ها رد و بدل میشد، حالاً همه مردم میدانند که روس ها در میان طالبان قرار دارد.»
منبع اضافه می کند ، طالبان در مراکز آموزشی تروریستی و مخفیگاه های خود در کندز برای روس ها محلات ویژه دارند و روس ها نیز به بسیار هوشیاری کوشش می کنند بیشتردر مناطق مرزی بمانند.
این خبرها در حالی مطرح می شود که بیشتر از این خبر هایی به نشر رسیده بود که برای طالبان از روسیه سلاح و مهمات رسیده است.
بر مبنای اطلاعات معتبر از منابع مؤثق رهبران طالبان ملاهبت الله و سراج الدین حقانی پس از امضای توافق نامه با روس ها در پاکستان تا کنون سه مرتبه به روسیه سفر کرده اند.
شاه رسول غزنوی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *