اقدام کمیسیون مستقل انتخابات برای جلو گیری از تقلب در انتخابات

comments 0

0 Views

هندوکش-کابل :کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید برای جلوگیری از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۶ میزان، تدابیر جدیدی اتخاذ کرده است.

حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات دیروز در یک نشست خبری در کابل گفت: “امروز خواستیم به مردم شریف خویش اطمینان بدهیم که کمیسیون مستقل انتخابات انشاالله آمادگی برگزاری انتخابات شفاف را در ۶ میزان دارد. انتقالات مواد، استخدام و آموزش کارمندان جریان دارد و در حال تکمیل شدن است.”

مولانا محمد عبدالله، کمیشنر این کمیسیون نیز در این نشست از تدابیر ضد تقلب در سه لایحه رای‌دهی، شمارش آرا، تفتیش و ابطال آراخبر داد و گفت: ۴۰۰ هزار رأی‌دهنده غیر واجد شرایط از فهرست رأی‌دهند‌گان خارج ساخته شده است.

عبدالله افزود، در انتخابات ۶ میزان در هر محل رأی‌دهی یک دستگاه بایومتریک در نظر گرفته شده که در آن ۴۰۰ رأی‌دهنده ثبت است و همچنان یک دستگاه اضافی در هر مرکز می‌باشد.

در همین حال بانو ظریفی، کمیشنر کمیسیون انتخابات در پاسخ به یک سوال خبرنگاران گفت: “اخذ تصاویر خانم‌ها هیچ مانع شرعی ندارد، خانم‌ها هنگام اخذ تذکره، پاسپورت، مراسم حج و موارد دیگر عکس می‌گیرند و از جانب فامیل‌های‌شان ممانعت نمی‌شوند. پس مردم شریف کشور برای تطبیق اصل شفافیت، کمیسیون را همکاری نمایند و به خانم‌ها اجازه اخذ تصویر را بدهند.”

قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تاریخ ۶ میزان سال روان برگزار شود.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments