افغان فرانس پرس: هشدار ایران به اتحادیه اروپا در مورد افزایش شرایط روی برنامۀ هسته این کشور

comments 0

0 Views

هندوکش- فرانسه: مشاورین نزدیک به خامنه ای رهبر مذهبی ایران در صورت افزایش شرایط بالای برنامه های هسته ای این کشور به اتحادیه اروپا هشدار می دهند.
پایگاه انترنتی افغان فرانس پرس از قول علی اکبر ولایتی یکتن از مشاورین ارشد سیاست خارجی رهبر مذهبی ایران روز سه شنبه ( 25 میزان) گفت، برنامه های هسته ای ایران روی یک سلسله توافقات دو جانبه صورت گرفته و ایران حق دفاع از حقوق هسته ای خویش را دارد.
آقای ولایتی می گوید: ایران هر گونه تحریمات و خواسته های اضافی جانب مقابل را تحمل کرده نمی تواند.
این اظهارات در حالی صورت می گیرد که روز جمعه گذشته ایمانویل ماکارن رئیس جمهور فرانسه با همتای ایرانی اش حسن روحانی طی تماس تیلفونی خواست که برنامۀ غنی سازی یورانیم ایران نباید باعث قطع شدن ادامه روند این گفتگو ها شود.
آقای ولایتی بدون نام بردن از رئیس جمهور فرانسه می گوید: رهبران اتحادیه اروپا باید در سخنان و خواست های خویش در مورد ایران محتاطانه عمل نمایند.
این در حالی است که رهبران اتحادیه اروپا با وجود انتقادات تند آقای ترامپ حمایت خویش را از برنامه هسته ای ایران اعلام نموده اند.
گفتنی است که هفته گذشته رئیس جمهور ایالات متحده حین سخن گفتن در مورد برنامه هسته ای ایران، این کشور را به تخلفات متهم کرده و از وضع نمودن تحریمات تازه علیه سپاه پاسداران ایران سخن گفته بود.
این سخنان ترامپ ایران را مجبور ساخته تا از اتحادیه اروپا خواهان ادامه مذاکرات هسته ای با ایران شود و نگذارد که ایالت متحده تحریمات بیشتر را علیه ایران وضع نماید.
فکور نعیمی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *