افزایش تلفات در ولایت غور نسبت به سال پار

comments 0

1 Views

هندوکش –کابل : اعضای شورای ولایتی، شورای علمای، کمیسیون حقوق بشر و نهاد های مدنی غور روز گذشته در یک نشست خبری از افزایش تلفات افراد ملکی درهفت ماه گذشته، ابراز نگرانی کردند.

اشتراک کننده‌گان نشست: از گروه های مخالف مسلح دولت میخواهیم که دست از کشتار غیر نظامیان بردارند.

عبدالحمید ناطقی عضو شورای ولایتی غور: در سال جاری بیشترین تلفات افراد ملکی از اثر جنگ های مسلحانه، انفجار ماین های کنارجاده ای، و ترورهای سازمان یافته بوده است.

محمد حسن حکیمی هماهنگ کننده نهاد های جامعه مدنی غور گفت: از آغاز سال تا اکنون ۷۸ فرد ملکی بشمول زنان و کودکان در اثر جنگ و ناامنی جان باخته اند و ۷۳ تن دیگر  زخمی شده اند، که این آمار نسبت به ۱۲ ماه سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد.

در همین حال سجاد ساحل سرپرست کمیسیون حقوق بشر و مولوی سیف الدین مرتضوی نماینده شورای علمای غور در این نشست خبری نیز تلفات افراد ملکی را خلاف ارزش های دینی و حقوق بشری عنوان نموده از طرف های  درگیر جنگ خواستند تا در جنگ ها و درگیری های شان قوانین حقوق بشری را رعایت نموده و از تلفات افراد ملکی جلوگیری کنند.

این در حالیست که هم اکنون شاهراه های عمومی غور-هرات و غور- کابل به دلیل فرش شدن با ماین های کنار جاده از سوی مخالفان مسلح، به روی رفت آمد مسافرین از چندین ماه به اینطرف مسدود میباشد.

عبیدرادپور

Share this page to Telegram

Comments