اعتراض افغان ها در ولایت هرات برضد مداخله ایران در افغانستان

comments 0

0 Views

هندوکش-هرات : یکتعداد از مردم هرات بر ضد مداخله ایران به امور افغانستان دست به اعتراضات زدند و مدعی شدند که ایران تلاش دارد از افغانستان سوریه بسازد

مقامات ولایت هرات میگویند که ده‌ها تن به تازگی در ولایت هرات در غرب افغانستان علیه دولت ایران تظاهرات کرده و مدعی شدند که رژیم ایران تلاش دارد تا افغانستان را به سوریه دوم تبدیل کند.

بر اساس گزارش ها این معترضان مدعی اند که دولت ایران گروه‌های «تروریستی» طالبان و لشکر فاطمیون حمایت می‌کند و سعی می‌کند به منابع طبیعی و آب‌های افغانستان مستقیما مداخله کند.

مبین ثاقب یکی از معترضان گفت: «استخدام جنگجویان برای لشکر فاطمیون توسط ایران یکی از نگرانی‌هایی است که افغانستان را به سمت تبدیل شدن به سوریه دوم سوق می‌دهد. ما از مقامات ایرانی می‌خواهیم و به آنها می‌گوییم، ما به آنها اجازه نخواهیم داد كه افغانستان را به دهه 1360 و 1370 برگردانند».

فیروز احمد بهزاد، یکی دیگر از معترضان گفت: «ما می‌خواهیم جامعه بین‌المللی علیه کشورهایی مثل ایران، که گروه‌های تروریستی مانند لشکر فاطمیون ایجاد می‌کند، اقدام کند. گروه‌های تروریستی که ایران ایجاد کرده است، تمام منطقه را ناامن و ناپایدار ساخته است و باید از فعالیت آنها جلوگیری شود».

بهزار اضافه کرد: «ما می‌خواهیم به كشورهای همسایه مانند ایران نشان دهیم كه اگرچه اوضاع در افغانستان بی‌ثبات است، جوانان افغان می‌توانند هرگونه مداخله آنها را خنثی كنند و آماده دفاع از كشور خود هستند».

امیرحسین سلجوقی

Share this page to Telegram

Comments