اظهارات ضد و نقیض پاکستان در مورد اعلام استراتیژی تازه امریکا

comments 0

0 Views

مولانا سمیع الحق چهرۀ افراطی درمیان حلقات مذهبی ، سیاسی پاکستان که به پدر معنوی طالبان افغانی و پاکستانی شهرت دارد و رهبر شورای افرطی تحت نام دفاع پاکستان که مشمول تمام گره های افراطی تندرو در آنکشور می شوند می باشد.
مولانا سمیع الحق وفادارترین افسر آی اس آی هر از گاهی اظهاراتی در مورد مسایل افغانستان می داشته باشد قسمی که قبل از خروج نظامیان ناتو و امریکایی گفته بود که ” طالبان بعد از خروج ناتو دوباره به قدرت میرسند” و گذشت زمان پاسخ کوبنده به دهن این ملای آی اس آی بود، زیرا با آنکه دو سال از خروج قوت های خارجی از کشور میگذرد نیروهای امنیتی و دفاعی به شدت از کشور حراست نموده و ضربات سنگین را به مخالفین دولت رسانیده اند.
مولانا سمیع الحق که در واقع یکی از نظامیان شبکه استخبارات پاکستان در لباس عالم دین است چندین مدرسه دینی را در ایالت اکوره ختک خیبر پشتونخواه رهبری می نماید و در این مدارس صدها طلاب آموزش های نظامی می بینند و به جنگ افغانستان اعزام می شوند.
بر بنیاد شواهد درحال حاضر دهها مدرسه دینی این مولانا در اکوره ختک و جاهای دیگر پاکستان فعال است که مصارف آن به میلیون ها روپیه پاکستانی بالغ می گردد و تمویل آن از توان مولانا سمیع الحق و یا خیرات مردم محل بالا می باشد و گفته هایی وجود دارد که ای اس آی تمام مخارج این مدارس را از طریق این ملای سیاسی پاکستان می پردازد .
شاهدان عینی در خیبر پشتونخواه می گویند که همین اکنون دهها مربی نظامی درجامه عالم دینی برای طلاب این مدارس آموزش های نظامی می دهند در حالیکه آموزش های نظامی در مدارس دینی اصلن قابل توجیه بوده نمی تواند.
سمیع الحق مجهز شدن ارتش افغانستان با اسلحه امریکایی کفر میداند و حکم تکفیر قتل عسکر افغان را می دهد اما بر عکس اسلحه امریکایی را در نزد ارتش پاکستان و طالبان افغان و طالبان پاکستان جایز میداند.
هرگاه به واقعیت های موجود درمنطقه نگاه کنیم پاکستان باعث نا امنی نه تنها درمنطقه بل در بخش های دیگر از جهان گردیده است، زیرا پاکستان غرض رسیدن به اهداف مشخص خود در هند و افغانستان مدارس دینی را در آن کشور گسترش داد ، انگیزه جهاد را ترویج کرد و درکنار مسایل امنیتی، مغز شویی، آموزش های نظامی، فعالیت های تخریبی، دهشت افگنی را شامل نصاب آموزش مدارس دینی ساخت و اکثریت مدارس دینی در پاکستان جزء پروژه های آی اس آی می باشند.
دستگاه استخبارات بالای چهره های چون مولانا سمیع الحق، مولانا فضل الرحمان، مولانا طاهری و دیگران سرمایه گذاری زیادی کردند و حالال در سدد بهره برداری بیشتر از آنها می باشند.
پس اعلام استراتیژی تازه ترامپ در مورد غرب آسیا و افغانستان موصوف یکبار دیگر به چشم سفیدی تمام از موقف طالبان ، شبکه حقانی و دیگر گروهک های افراطی حمایت نموده و ظاهراً به حکومت پاکستان هشدار داده است تا به استراتیژی ترامپ توجه نکند و مانع حضور و فعالیت طالبان و و دیگر گروها در این کشور نگردد و علاوه نموده است که اعضای شورای دفاع از پاکستان عملاً با امریکایی های مستقر افغانستان ، در نبرد استند.
در همین حال نظامیان پاکستان در واکنش به اعلام استراتیژی ترامپ در مورد افغانستان و غرب آسیا گفته است که هرگاه امریکا اسناد و شواهدی مبنی بر حضور و نیز دادن پناهگاه ها در خاک پاکستان را در اختیار دارد ارایه کند و این خواست پاکستان از امریکا در حالی است که چندی قبل حکومت افغانستان یک لیست مفصل از رهبران طالبانی را که در خاک پاکستان حضور دارند به آن کشور ارایه کرده بود اما هیچ اقدامی عملی کشور پاکستان از خود نشان نداده است.
از سوی دیگر رئیس مجلس سنای پاکستان گفته است که ما پاکستان را به قبرستان عساکر امریکایی مبدل می سازیم.
با توجه به گفته های ضد و نقیض مقامات پاکستان به روشنی پی میبریم که این کشور یکبار دیگر دنبال فریب و خدعه است .
پس مردم پاکستان نیز آگاه شوند که عامل تمام بد ختی های منطقه سیاست های مغرضانه دولتمردان پاکستانی است و همه روزه باعث قتل مردم دنیا در مسجد، مکتب ، محکمه و .. می شوند.
ساوه

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *