اشرف غنی: طالبان باید فرصت موفقیت روند صلح را ضایع نسازند

comments 0

28 Views

هندوکش _ کابل: محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور می گوید که گروه طالبان فرصت پیش امده برای صلح را نباید ضایع سازند.
ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامۀ می گوید، جلسۀ شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری، قبل از ظهرروز گذشته در ارگ دایر گردید.
در این جلسه، ابتدا رئیس جمهور حملۀ تروریستی روز گذشته در شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور را به شدیدترین الفاظ محکوم کرده، گفت که هدف قراردادن هموطنان بی گناه ما، جنایت نابخشودنی است.
وی همچنان افزود که طالبان باید فرصت برای موفقیت پروسۀ صلح را ضایع نسازند و صدای دولت و مردم افغانستان را برای صلح و آتش بس، بشنوند.
همچنان در این جلسه در مورد گزارش دومین نشست گروپ های کاری برنامه عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی و لایحۀ رهنمود طی مراحل وسایط فاقد اسناد، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
به همین ترتیب در خصوص رسیدگی بهتر به خانواده های شهدا و مجروحین نیروهای امنیتی و دفاعی، ارزیابی امکانات موجود در شفاخانه های شهید محمد داوودخان و ۳۰۰ بستر پولیس، توزیع زمین برای خانواده های شهدا و اکمالات به موقع نیروهای امنیتی و دفاعی، به مراجع مربوطه هدایات لازم صادر گردید.
در اخیر رئیس جمهور غنی یکبار دیگر از طالبان خواست که به خواست مردم افغانستان برقراری آتش بس را بشنوند.
این در حال است که روز گذشته، گروه طالبان حمله مرگبار را در شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور در برابر ریاست امور زنان انجام داد که در نتیجه آن شمار از هم وطنان ملکی وبیگناه ما کشته وزخمی شدند.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments