استقبال طالبان از انتحار پسر ملا هبت الله رهبر این گروه ( اما اصل ماجرا چیست؟) نویسنده : عزت الله مجروح / ترجمه ساوه

comments 0

0 Views

تروریزم و افراطیت دور ازشرافت اسلامی انسانی و اجتماعی است ، حتا اگر تروریزم امروزی و حامیان آنها، آن را کار نیک و مبارزه میدانند، از دید انسانی ارتباط با این گروه ها به نحوی جفا در حق انسانیت است.
با آنکه طرز دید افراطی اسلامی نه بلکه مطلقاً کفری است و بیشتر از همه کفار در قتل مردم مظلوم افراط کرده اند، مگر در این اواخر گروهک هایی بنام دین مقدس اسلام عیناً اعمال کفری را در جامعه اسلامی پیاده می کنند.
حالا میپردازیم به موضوع انتحار کردن و یا نکردن پسر ملاهبت الله، مگر اینجا غرض ساده سازی این مطلب در نخست می گویم که حملۀ انتحاری گرشک را نه پسر هبت الله و نه هم از کدام رهبر دیگر آنها انجام داده است، زیرا پروژه های نا مکمل زیادی از (آی اس آی) باقی مانده است تا پسران رهبران طالبان آنها را به پایه اکمال برسانند، اگر موضوع انتحار پسر ملا هبت الله اینقدر جدی است و اگر فرضاً پسر هبت الله انتحار کرده باشد پس به این نتیجه میرسیم که رهبران طالبان آنقدر در نشه قدرت غرق استند که حتا اعضای خانواده خود را بخاطر بقای خویش به جهنم می فرستند، واقعیت اینست که اعمال انتحار دهشت و وحشت در جهت زشت ساختن دین مقدس اسلام در بنیاد و ریشه گروهگ طالبان نهفته است و این همه جنایات قتل و کشتار بخاطر فشار های استخباراتی می باشد و این جای تأسف به همه رهروان طالب و غلامان استخبارات منطقه است.
آری جان سخن اینجاست که تمام رهبران طالبان زندگی مرموزی داشته اند و هیچکس با خود و خانواده های انها آشنایی ندارد، وقتی که ملا عمر رهبر این گروه سه سال قبل از بین رفته بود و دو سال متواتر پیام های صوتی به نام او منتشر میشد پس چی تضمینی وجود دارد که پسر ملا هبت الله حمله انتحاری انجام داده است؟
پسر ملا هبت الله به چه دلیل انتحار کرده است؟
پس از کم شدن حضور نیروهای بین المللی در کشور مشروعیت جنگ طالبان زیر سوال رفته با آن هم به دلیل سطح سواد پائین موفق شده اند تا تعدادی از هموطنان ما را با ساختن افسانه ها و سناریو های دروغین فریب دهند و نبرد باطل خود را بر حق جلوه دهند .
هنگامی که غرض پیش بردن جنگ نیابتی روسیه در افغانستان ، رهبران طالب در مدرسه ای واقع در پاکستان که اکثر رهبران این گروه از آن مدارس فارغ گردیده اند موفقتنامه را به امضأ میرسانند، به زاهدان ایران یک دفتر افتتاح میکنند، هبت الله و سراج الدین حقانی رهبران طالبان و شبکه حقانی به روسیه میروند، حال میخواهم سوالم را به رهبران و رهروان طالبان چنین مطرح کنم که آنها چگونه دیروز فتوای جهاد بر علیه روس ها را میدادند و مردم را بر علیه آنها تحریک می کردند و هزاران هموطن مارا به شهادت میرسانیدند و امروز چرا یک بخشی از پروژه تخریبی شان می شوند؟
چگونه در خانواده جلال الدین حقانی شخصی پیدا شود که با دشمن دیروزه پدر خود دوستی کند و با آن هم خود را مجاهد و افغان خطاب کند؟ چگونه می توانند که ارتباط مشروع حکومت افغانستان را با امریکا نا مشروع بدانند و خود شان بصورت پنهانی در مدرسه حقانی با روسان دیدار و عهد و پیمان نمایند و این همه مشروعیت دادن ها و ندادن های طالبان صرف یک هدف را دنبال می کند و آنهم ویرانی افغانستان است».
این پرسش ها به تمام معنا مشروعیت جنگ طالبان را از آنها گرفته است با آنکه مبلغین طالبان در کابل مانند نظر محمد مطمئن، قاضی حسین حقیار، دادمحمد ناوک، خوشال درانی، فیض محمد زلاند، وحید مژده، سلام ضعیف و… بخاطر مشروعیت بخشیدن به این ارتباطات بسیار تلاش کردند اما مردم پس از دادن یک و نیم ملیون شهید در جهاد علیه شوروی سابق هیچگاه به این مشروعیت دادن ها باور نخواهند کرد و در واقع این ارتباطات نه اسلامی و نه هم افغانی می باشد.
پرسش دیگری که بصورت گسترده در صفحات اجتماعی مطرح میشود این است که، طالبان فرزندهای دیگران را به انجام حملات انتحاری تشوق می کنند چرا خودشان این حملات را انجام نمی دهند؟ پس دور از امکان نیست تا (آی اس آی) پسر هبت الله را به این کار وا داشته باشد زیرا ملا هبت الله یک رهبر مستقل نیست و تصامیم را بدون اجازه استخبارات پاکستان اتخاذ کرده نمی تواند ، در واقع هبت الله رهبر یک گروه اجیر است که به خاطر امکاناتی که بادارانش برایش فراهم کرده اند حتا از پسر خویش سوء استفاده می کند و آن را روانه دوزخ میسازد .
حرف دیگر اینکه حالا هرفرد افغانستانی این را می پذیرد که طالبان یک گروه مزدور وغلام isi هستند اثبات این ادعا که پسر هبت الله حمله انتحاری را انجام داده است با هیچ منطقی منطبق نیست و قسمی که گفتیم هیچکس با خانواده های مرموز رهبران طالب آشنایی ندارد.
خوب فرضاً اگر پسر هبت الله انتحار هم کند بازهم تأکید میکنم که این حمله را بخاطر کدام مجبوریت انجام داده است، پسر ملا هبت الله بخاطر ابادی افغانستان نه بلکه برای ویرانی افغانستان و خوشحال سازی بادارن پدر خود این کار را انجام داده است.
پسر ملا هبت الله به خاطر دیزاین کدام سرک، مدیریت کدام بند آبی، آبادی کدام مرکز صحی و یا کدام پروژه عام المنفعه خود را فدا نکرده است بلکه بخاطر بخاک و خون کشیدن افغان ها این کار را انجام داده و خود را حرام ساخته است .
بر جوانی این پسری که بنام فرزند هبت الله انتحار کرد باید تأسف خورد زیرا در محرومیت از وطن و در فضای مظلومیت بزرگ شد و به روحیه دور از وطن دوستی پرورش یافت و قربانی خواست های نا مشروع (آی اس آی) گردید.
به هر حال افسانه مرگ پسر ملا هبت الله یک افسانه استخباراتی است و نیز تلاش ناکام برای مشروعیت بخشیدن به خواستهای مغرضانه و ویرانگر انها در افغانستان.
حرف آخر این که:
با بد نشینی به بد گرفتاری می شوی!
از پسر هبت الله و شخص هبت الله امید انسانیت را نباید داشت مگر جای خورسندی بخاطری است که نطفۀ طالب مزدور از بین میرود، زیرا بقای آنها در آینده نیز برای افغانستان عزیز سرطان زا و و درد سرساز خواهد شد.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *