استقبال شهروندان کابل از توافق کاهش خشونت ها

comments 0

16 Views

هندوکش-کابل: شهروندان کابل از آنچه که توافق کاهش خشونت های یک هفته ای گفته می شود ابراز خوشبینی میکنند.

گزارشگر هندوکش نیوز امروز شنبه 3 حوت غرض گفتگو با شهروندان کشور به گوشه و کنار شهر کابل رفته و ثمرۀ آن را در این گزارش جا داده است.

عطاءالله احمدی محصل یکی از دانشگاه های خصوصی می گوید:«صلح و آرامش می تواند بالای روحیه اقشار مختلف مردم تاثیر مثبت داشته باشد مثلاً من که یک دانشجو استم با موجودیت صلح و آرامش خوب درس بخوانم و به دروس خویش با خاطر آرام رسیدگی نمایم».

آاحمدی می افزاید:«از اعلام کاهش خشونت ها خورسندم و امیدوارم که دیگر طالبان دست از جنگ و کشتار مردم بیگناه برداشته و به صلح و آرامش تن دهند».

حدیثه غضنفر شهروند دیگر کابل می گوید که :«ما تشنه صلح استیم و جنگ های پیهم مردم ما را خسته و افسرده بار آورده است امیدوارم که گروه طالبان دیگر پی حرف های پاکستان نروند و با دولت صلح کنند».

غلام علی خورسند یکتن از دوکانداران کابل میگوید:«از اعلام کاهش خشونت ها از سوی طالبان نهایت خورسندم اما افسوس می خورم که چرا این گروه سال ها پیش تن به این کار ندادند و هزاران تن از هموطنان ما را به خاک و خون کشانیدند.»

این خوشبینی ها در حالی ابراز می شود که گروه طالبان طی 19 سال گذشته عامل اصلی کشته و زخمی شدن ده ها هزار تن از هموطنان ما بوده اند.

عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments