استقبال ریاست اجراییه از رهایی دو استاد دانشگاه امریکایی

comments 0

0 Views

هندوکش-کابل :عبدالله عبدالله رییس اجراییه ابراز امیدواری کرده است که تبادله‌ی زندانیان در تسهیل مذاکرات و گفتگوهای بین‌الافغانی میان طالبان و حکومت افغانستان مفید واقع شود.

ریاست اجراییه امروز چهارشنبه (۲۹عقرب) با نشر اعلامیه در پیوند به رهایی دو استاد دانشگاه امریکایی افغانستان از رهایی انان استقبال کرده گفته است که این دواستاد دانشگاه امریکایی برای تدریس فرزندان افغانستان به این کشور آمده بودند.

ریاست اجراییه در اعلامیه خود رهایی این استادان دانشگاه امریکایی افغانستان را برای خانواده‌ها و دولت‌های مربوط آنان تبریک گفته است.

ریاست اجراییه همچنان ابراز امیدواری کرده که تبادله این زندانیان در تسهیل مذاکرات و گفتگوهای بین‌الافغانی میان طالبان و حکومت افغانستان مفید واقع شده و با تطبیق تعهدات بعدی این تبادله، گام‌های اساسی برای کاهش خشونت و صلح عادلانه در افغانستان برداشته شود.

این در حالی است که سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر تایید کرده است که اعضای ارشد شبکه حقانی بشمول انس حقانی ازاد شده و در دوحه قطر بسر می برند.

در همین حال روز گذشته نیز طالبان اعلان کردند که دواستاد دانشگاه امریکایی افغانستان در ولایت زابل به نیروهای امریکایی تسلیم داده شده اند.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments