ارگ : وضعیت امنیتی تا ۱۰ روز دیگر بهبود میابد

comments 0

0 Views

هندوکش-کابل : ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان اعلام کرد که تا ده روز آینده وضعیت امنیتی کشور شاهد تغییراتی مثبت خواهد بود و عملیات‌هایی را که از چندی بدینسو از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی به‌منظور تأمین امنیت انتخابات راه‌اندازی شده است، نتایج آن‌را مردم افغانستان خواهند دید.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری که در یک نشست خبری در کابل صحبت می‌کرد، به بازپس‌گیری شماری از ولسوالی‌ها از نزد طالبان در ولایت‌های بدخشان، تخار، فراه و… اشاره کرد و گفت که بازپس‌گیری این ولسوالی‌ها قوت و توانایی نیروهای امنیتی در هفته‌های اخیر را نشان می‌دهد.

آقای صدیقی همچنان گفت برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در ششم میزان سال جاری و تشویق مردم برای اشتراک گسترده در این روند از اولویت‌های حکومت افغانستان است و هیچ قدرت و هیچ مانعی نمی‌تواند جلو برگزاری انتخابات را بگیرد.

او گفت: «کسانی که در تلاش‌اند تا این پروسه را بدنام کنند و سبوتاژ کنند و زمزمه‌ی حکومت موقت را سر می‌دهند، آنها مخالف نظام جمهوریت و مردم ما است و در هم‌سویی با دشمنان مردم افغانستان قرار دارد.»

به گفته‌ی آقای صدیقی، حکومت افغانستان و کمیسیون‌های انتخاباتی به برگزاری انتخابات در یک فضای امن و عاری از تقلب متعهد اند.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments