ادامۀ قتل های ناموسی و تجاوزات جنسی از سوی طالبان

comments 0

0 Views

هندوکش- لوگر: طالبان مسلح باز هم تراژیدی دیگری را خلق کردند .

به گزارش هندوکش نیوز، یکتن از سر گروپان گروه طالبان در قریه پاد خواب شانۀ ولایت لوگر پس از تجاوز بالای یک زن حامله او را به قتل رسانیده است .

یک منبع موثق که نخواست هویت اش افشأ شود در گفتگو با هندوکش نیوز می گوید که:« گروه طالبان مدت هاست در قریه ما ظلم و جفا می کنند و همه روزه مردم ما را تهدید به مرگ می کنند و به زور از آنها باج گیری می کنند».

وی می گوید:« علاوه بر این که طالبان ما را تهدید به مرگ می کنند، به تاریخ 12 جدی امسال یک تن از افراد ملا نعیم که نصرت نام دارد و مشهور به حظیفه می باشد بالای یک زن حامله 29 ساله بنام گلالی در قریه پاد خواب تجاوز کرده است و بعد از آن خانم بیچاره را بیرحانه به قتل رسانیده است».

به گفتۀ منبع: « فعلا قسمی که من اطلاع دارم همین شخص (نصرت مشهور به حظیفه) که بالای خانم بیچاره تجاوز کرده بود از سوی نیروهای دولتی کشته شده است».

وی افزود: « شخص ملا نعیم که نصرت متجاوز و قاتل هم از جمله افراد وی بود یک دختر قریۀ ما را که حبیبه نام دارد نزد خود به گروگان گرفته و گفته می شود که از وی استفاده نا مشروع می کند که پدر و مادر حبیبه از شرم مردم قریه به کابل رفته اند».

وی می گوید:«به نظر من طالبان مسلمان نیستند ، چون همراه زنانی که حیثیت مادر و خواهر شان را دارد زنا می کنند اگر طالبان مسلمان استند آیا نمی دانند که در اسلام زنا کردن و کشتن انسان ها گناه کبیره است».

وی در اخیر گفت:« خواهش ما از دولت افغانستان این است که طالبان را از ولایت و قریۀ ما بیرون کند چون طالبان هر روز خواهران ما را بی عزت می سازند و جوانان و موسفیدان ما را به قتل میرسانند» .

گفتنی است که گروه طالبان پیش از این نیز در ولایت های میدان وردک ، هلمند ، کندز و جوزجان نیز عامل تجاوز و کشتار شماری از زنان بیگناه بوده اند.

خواستیم در این زمینه دید گاه گروه طالبان را نیز داشته باشیم اما با وجود تلاش زیاد موفق به این کار نگردیدیم.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *