احضار وزیر داخله در نیمه شب به پارلمان

comments 0

12 Views

هندوکش-کابل : اعضای مجلس نمایندگان نیمه شب گذشته در یک جلسه اضطراری، سرپرست وزارت امورداخله را احضار کرده است.

نرندر سنګ خالصه، عضو مجلس نمایندگان امروز شنبه(۲۰میزان) در این مورد میگوید: “این جلسه برای این دایر شده بود که مدتی است تمام وکلای مردم از سوی نیروهای امنیتی بی‌عزت ساخته می‌شد؛ وزیر داخله در این جلسه خواسته شده بود که خوشبختانه معاون شورای امنیت ملی نیز با او آمده بود.”

خالصه افزود، در این جلسه سرپرست وزارت داخله هیچ جواب قانع‌کننده‌ای به سوالات نمایندگان مردم نداشت.

این عضو مجلس نمایندگان خاطرنشان کرد: “نمایندگان مجلس صبح امروز نیز در چک پاینت‌ها ایستاده شده و کارت‌های آنان از سوی نیروهای پولیس بررسی شده است”.

خالصه تاکید کرد: “ما می‌خواهیم اول عزت خود، بعد عزت مردم را حفظ کنیم و نمایندگان امروز نیز در مورد این موضوع جلسه اضطرای دارند و امیدواریم هستیم امروز یک فیصله عادلانه و قانون‌مند داشته باشیم.”

این عضو مجلس ادعا دارد که موتر حامل او در ساحه گمرک کابل از سوی نیروهای پولیس مورد بازرسی قرار گرفته و کارت هویت خود، موتر و سلاح محافظین‌اش از سوی نیروهای امنیتی ضبط شده است.

در همین حال مروه امینی، معاون سخنگوی وزارت داخله در این مورد به خبرنامه گفت: “روز گذشته در سرک گمرک غلط فهمی برای پاک‌کاری شیشه‌های سیا صورت گرفته است و یک نماینده مجلس ادعا دارد که از سوی نیروهای امنیتی حتک حرمت شده است”.

امینی افزود، سرپرست وزارت داخله ساعت یازده و نیم شب به مجلس رفته و از نمایندگان مردم خواسته است تا شکایت‌های‌شان را بهصورت قانونی با این وزارت در میان بگذارند تا به آن رسیدگی شود.

در همین حال گزارش هایی نیز وجود دارد که اعضای مجلس نمایندگان در این نشست خواهان برکناری خوشحال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت داخله نیز شده‌اند.

عبیدرادپور

Share this page to Telegram

Comments