اتمر: دهشت افگنان دشمنان مشترک افغانستان و عراق اند

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: محمد حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی در دیدار با سفیر عراق در کابل گفت که تروریست ها دشمنان مشترک افغانستان و عراق اند.
دفتر سخنگوی مشاور امنیت ملی با پخش خبر نامه ای می گوید که ، مشاور امنیت ملی پس از وقوع حمله بر سفارت عراق در کابل با فرزدق زهیرالغلای ، سفیر عراق در کشور دیدار کرد.
خبر می افزاید، مشاور امنیت ملی عراق را کشور دوست و برادر خطاب نموده و تأثرات عمیق خود را در پیوند به این حمله ابراز داشت.
نامبرده در این دیدار دهشت افگنی را دشمن مشترک تمام بشریت و به ویژه افغانستان و عراق شمرده و افزودند که تروریستان نمی خواهند تا مردمان شریف این دو کشور در صلح و آرامش زندگی کنند.
آقای اتمر اضافه نمود، گروه داعش در ولایت ننگرهار افغانستان و شهر موصل عراق به شدت سرکوب گردید بناءً در سدد حمله بر سفارت عراق در کابل بر آمد.
این دیدار که در سفارت مصر انجام شد سفیر عراق از عملکرد نیروهای امنیتی افغان در امر مهار عاجل حمله تروریستان ستایش نموده و فداکاری ها شان را تحسین بر انگیز خواند.
وی گفت نیروهای امنیتی افغان توانستند در کوتاه ترین زمان ممکن تروریستان را مهار، دیپلومات ها و سایر کارمندان سفارت را نجات دهند.
در این دیدار دو طرف بر مبارزه مشترک با تروریزم تأکید نمودند.
این در حالی است که مسئولیت حمله بر سفارت عراق را گروه داعش به عهده گرفته است.
سپوژمې پوپلزې

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *