آیا میدانستید که تخم كدو براي كاهش فشار‌خون مفيد است

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحی سایت: (آیا میدانستید که تخم كدو براي كاهش فشار‌خون مفيد است) در این مقاله بیشتر بخوانید.
مصرف تخم كدو به دليل داشتن پتاسيم،‌ منيزيم، امگا3 و امگا6 باعث كاهش فشارخون و كلسترول بد مي‌شود.
تخم كدو همچنين منبع غني پتاسيم، كلسيم، فسفر، منيزيم، روي و سلنيوم است و براي افراد دچار فشار خون مفيد و جذب آهن و منيزيوم آن نيز خوب است.
تخم كدو داراي اسيدهاي چرب اشباع نشده امگا3 و امگا6 است كه در بدن انسان به پروستاگلاندين‌ها (prostaglandin) و سپس به هورمون ترمبوكزان (thromboxan) تبديل مي‌شود اين هورمون از يك طرف باعث افزايش كلسترول خوب (HDL) و از طرف ديگر از رسوب چربي در سرخرگ‌ها و ايجاد پلاكت جلوگيري مي‌كند.
امگا 6 و امگا3 از انسداد عروق و رسوب چربي در شريان (سكته قلبي) جلوگيري مي‌كنند. تخم كدو حاوي فيبر، املاح و سرشار از ويتامين‌هاي محلول در چربي و ويتامين‌هايA ،D ، E است.
تخم كدو داراي سلنيوم يكي از قوي‌ترين آنتي‌اكسيدان‌هاست كه ضد راديكال‌هاي آزاد عمل مي‌كند و همراه ويتامينE اثر تشديدكننده در برابر راديكال‌هاي آزاد دارد.
سلنيوم باعث تقويت سيستم ايمني بدن مي‌شود و كاهش آن قدرت سيستم ايمني را باعث مي‌شود. كمبود سلنيوم باعث به وجود آمدن سرطان پروستات در مردان مي‌شود و در عملكرد آنزيم‌هاي بدن دخالت مي‌كند كه در متابوليسم تبديل هورمون‌هاي تيروئيدي مؤثر است.
كمبود سلنيوم موجب مسموميت مي‌شود كه علائم كمبود آن سفتي قرنيه چشم و تورم است كه اغلب در محل اتصال انگشتان به وجود مي‌آيد و مسموميت با سلنيوم مي‌تواند تغييرات پوست، ريزش پوست، افتادگي ناخن‌ها، پوسيدگي ناخن‌ها، تهوع و استفراغ ايجاد كند.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *