آیا مغز خسته زردآلو به درمان سرطان کمک می‌کند؟

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت

زردآلو از میوه‌های محبوب تابستانی است که نه تنها گوشت آن فواید سلامت مختلف را ارائه می‌کند، بلکه مغز خسته این میوه نیز که شبیه به بادام به نظر می‌رسد نیز می‌تواند برای سلامت انسان مفید باشد.

یکی از فوایدی که برای مصرف مغز خسته زردآلو عنوان می‌شود کمک به درمان سرطان است فواید مغز خسته  زردآلو برای درمان سرطان از مواد مغذی موجود در آن مانند اسیدهای چرب، ویتامین E و مواد معدنی سرچشمه می‌گیرد.

منبع آنتی اکسیدان

مغز خسته  زردآلو حاوی ویتامین E است که این ماده مغذی به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی نیز شناخته می‌شود. در میان عوامل مسبب سرطان، رادیکال‌های آزاد از گزینه‌های اصلی محسوب می‌شوند. ویتامین E موجود در مغز خسته  زردآلو می‌تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی با رادیکال‌های آزاد مقابله کند.

مهار سلول‌های سرطانی

مغز خسته  زردآلو حاوی ترکیبی به نام آمیگدالین (به نام‌های لائتریل و ویتامین B17 نیز شناخته می‌شود) است. این ماده در مغز خسته  میوه‌های دیگر مانند سیب و پشن فروت نیز یافت می‌شود. آمیگدالین ممکن است ترکیبی کشنده برای سلول‌های سرطانی باشد و به مهار رشد سلول‌های سرطانی کمک کند.

تقویت سطوح انرژی

کربوهیدرات و پروتئین منابع اصلی انرژی برای بدن انسان هستند. مغز خسته  زردآلو می‌تواند به تقویت سطوح انرژی بیماران مبتلا به سرطان کمک کند زیرا حاوی کربوهیدرات و پروتئین است. افزون بر این، اسیدهای چرب امگا-3 در مغز خسته  زردآلو وجود دارند و مصرف بیش از حد مغز خسته  زردآلو ممکن است اثر بلندمدت بر قلب، مغز و سیستم عصبی داشته باشد. همچنین، از عوارض جانبی خفیف‌تر ناشی از مصرف مغز خسته  زردآلو می‌توان به حالت تهوع، استفراغ، کرامپ های شکم، سردرد، سرگیجه، و ضعف اشاره کرد

بهبود سلامت و حس تندرستی

مغز خسته  زردآلو حاوی لائتریل است. این ماده ممکن است به درمان سرطان کمک کند زیرا سلامت و حس تندرستی را در بیماران مبتلا به این بیماری بهبود می‌بخشد.
با وجود اینکه مطالعات بیشتری لازم است تا اثرات این ترکیب اثبات شود، اما بسیاری از داکتران طب جایگزین از این ماده برای افزایش ایمنی استفاده می‌کنند.

تقویت سیستم ایمنی

افراد مبتلا به سرطان از سیستم ایمنی قوی برخوردار نیستند. استفاده از مغز خسته  زردآلو می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی کمک کند زیرا همان‌گونه که پیش‌تر اشاره شد، حاوی ترکیبات ویژه‌ای است که ممکن است گسترش بیماری را از طریق نابودی سلول‌های مضر، از جمله سلول‌های سرطانی کند سازد.

تسکین درد

برخی تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف مغز خسته  زردآلو ممکن است برای مقابله با سرطان مؤثر نباشد. با این وجود، گزینه‌ای مؤثر برای کاهش درد ناشی از التهاب در سرطان محسوب می‌شود. همچنین، مغز خسته  زردآلو ممکن است در کاهش تورم و اندازه تومور مؤثر عمل کند.

اقدامات احتیاطی برای استفاده از خسته  زردآلو

مصرف مغز خسته  زردآلو می‌تواند به نوعی خطرناک باشد زیرا محتوای آمیگدالین آن ممکن است به سیانید تبدیل شود و می‌دانیم که سیانید برای انسان مرگبار است. با این وجود، مصرف مغز خسته  زردآلو بر اساس دوز توصیه شده خطرآفرین نخواهد بود.
مصرف بیش از حد مغز خسته  زردآلو ممکن است اثر بلندمدت بر قلب، مغز و سیستم عصبی داشته باشد. همچنین، از عوارض جانبی خفیف‌تر ناشی از مصرف مغز خسته  زردآلو می‌توان به حالت تهوع، استفراغ، کرامپ های شکم، سردرد، سرگیجه، و ضعف اشاره کرد.

میزان استفاده از مغز خسته  زردآلو

به طور کلی، مصرف 6 تا 10 مغز خسته  زردآلو در روز شامل یک تا سه مغز در هر وعده توصیه شده است. نتایج یک تحقیق نشان داد که مصرف بیش از 50 مغز خسته  زردآلو در روز ممکن است مرگبار باشد. محتوای 0.5 تا 3.5 میلی‌گرم سیانید در هر کیلو از وزن بدن می‌تواند مرگبار باشد.
همچنین، محصولاتی که برچسب مغز زردآلوی شیرین دارند باید خریداری شوند. مغز خسته  زردآلوی شیرین برخی مراحل پردازش مانند پخت و تخمیر را پشت سر می‌گذارد، از این رو، در مقایسه با مغز خسته  زردآلوی تلخ کمتر سمی خواهند بود.
مغز خسته  زردآلوی شیرین می‌تواند همانند دانه‌های کدو تنبل و آفتابگردان میان وعده‌ای خوشمزه و مفید باشد. از سوی دیگر، مغز خسته  زردآلوی تلخ برای مصرف مناسب نیست زیرا حاوی سیانید زیاد است و به پردازش بیشتر نیاز دارد. مغز خسته  زردآلوی تلخ در قالب لوسیون، قرص، یا ماده تزریقی می‌تواند قابل استفاده باشد.

صحتمندی شما آرزوی ماست .

Share this page to Telegram

Comments