آکادمی پولیس افغانستان به نام سترجنرال عبدالرازق مسمی گردید

comments 0

1 Views

هندوکش –کابل : رییس جمهوری افغانستان در اولین سالروز جان باختن سترجنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس سابق ولایت قندهار گفت، اکادمی پولیس این کشور به نام «شهید سترجنرال عبدالرازق» نام گذاری می شود.

غنی افزود: سترجنرال عبدالرازق یک جنرال وطندوست و نزد همه مردم عزیز بود. تمام افغان ها، زنان، مردان، جوانان و موسفیدان، همه او را سرباز واقعی وطن می پندارند.

وی گفت: بخاطر قدردانی از فداکاری های شهید سترجنرال عبدالرازق و بخاطر زنده نگهداشتن قهرمانی های او، اکادمی پولیس افغانستان به نام شهید سترجنرال عبدالرازق مسمی می گردد.

این مراسم در تالار لوی جرگه در شهر کابل برگزارشد، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی و برخی از مقام های بلندرتبه دولتی این کشور نیز اشتراک کرده بودند.

جنرال عبدالرازق بعد از ظهر پنج شنبه ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸ پس از یک نشست امنیتی در ولایت قندهار در حمله مسلحانه توسط محافظ والی این ولایت کشته شد. جنرال عبدالرازق موضعگیری جدی علیه طالبان داشت و وی به «فرمانده طالب کٌش» نیز شهرت یافته بود.

هرچند گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت، اما حکومت افغانستان اعلام کرد که طرح این حمله در پاکستان سازماندهی شده بود که مقام های پاکستانی دست داشتن در این حمله را رد کردند.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments