آخرین نشست شورای وزیران به ریاست عبدالله عبدالله، برگزار شد

comments 0

5 Views

هندوکش –کابل : آقای عبدالله که در آغاز این نشست کمتر در برابر دوربین رسانه‌ها سخن زد، از نیروهای امنیتی خواست تا در امور انتخابات مداخله نکنند.

در همین حال شماری از کارشناسان می‌گویند نشست‌های شورای وزیران در چند سال پسین دستاورد خاصی نداشته و بیشتر تحت تأثیر جنجال‌ها میان ارگ و ریاست اجرائیه بوده است.

آخرین نشست شورای وزیران پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به ریاست عبدالله عبدالله روز دوشنبه به پایان رسید.

آقای عبدالله در این نشست تأکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان باید بی‌طرفی خود را در انتخابات پیش رو به گونۀ کامل نگهدارند.

او افزود: “این آخرین نشست شورای وزیران پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است. این‌جا وزیر داخله نیز حضور دارد. از این رو بار دیگر تأکید می‌کنم که نیروهای دفاعی و امنیتی باید در انتخابات آینده بی‌طرفی‌شان را حفظ کنند. آنان مسئولیت تأمین امنیت این روند را دارند و باید از این مسایل خودشان را دور نگهدارند.”

بر اساس معلومات ریاست جرائیه، عبدالله عبدالله با رسیدن به قدرت از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸خورشیدی ۱۰۳ جلسه شورای وزیران را به عنوان رئیس اجراییه افغانستان برگزار کرده است که ۱۰۰۷ فیصلۀ گوناگون در این نشست‌ها صورت گرفته است.

مجیب‌الرحمن رحیمی، سخنگوی ریاست اجرائیه افغانستان روز دوشنبه به رادیو آزادی گفت که بیشتر این فیصله‌ها در پیوند به مسایل مهم افغانستان بوده که بیشتر آن‌ها عملی شده است.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments